Haber

John Bolton Türkiye hazımsızlığını İsveç medyasına anlattı: NATO’dan çıkarılmalı

Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, İsveç gazetesine verdiği açıklamalarla Türkiye’deki hazımsızlığını bir kez daha gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Finlandiya ile ilgili farklı bir mesaj verebiliriz, Finlandiya ile ilgili farklı bir mesaj verdiğimizde İsveç şok olur” açıklamaları İsveç basınında geniş yer buldu.

İSVEÇ GAZETESİNE KONUŞ

İsveç merkezli Expressen, “Türkiye, Finlandiya’nın NATO başvurusunu onaylayabilir” başlıklı haberinde Erdoğan’ın sözlerine yer verdi. Gazete, “Trump’ın eski danışmanı John Bolton: Türkiye NATO’dan çıkarılmalı” başlıklı bir haber de yayınladı.

Söz konusu haberde şu ifadelere yer verildi; “Donald Trump’ın eski danışmanı John Bolton, Türkiye’nin NATO’dan çıkarılması gerektiğine inanıyor ve ülkenin İsveç’e ve Finlandiya’nın NATO uygulamalarına karşı duruşuna işaret ediyor.”

“ERDOĞAN’I DURDURMALIYIZ” DEDİ

John Bolton, daha önce The Wall Street Journal’da yayınlanan makalesinde, Batı’nın Türkiye’deki muhalefete yardım etmesi durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın durdurulabileceğini söylemişti, “Batı, Türkiye’deki muhalefetin yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başarılı olma şansının yüksek olmasını sağlamak için cesur bir adım atarsa, Erdoğan’ın şansı var.”Sözlerini kullandı.

bolton ayrıca “Erdoğan’a karşı direnilmezse işler daha da kötüye gidecek.” sözlerini kullanmıştı.

Eski Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton bir televizyon programında kendini ifşa etti. “diğer ülkelerdeki darbelerin planlanmasına yardım eden biri”tanımlamıştı.

mudurnuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu