Haber

Refah Partisi Yine: “Partimiz Büyükşehirler Başta Olmak Üzere 81 İl, 973 İlçe ve 394 Beldede Kendi Logosu ve Kendi Adaylarıyla Seçimlere Girecek”

Refah Partisi Yine Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Güç, “Şu an itibariyle tüm teşkilatımız seçime hazır. Refah Partimiz 81 il, 973 ilçe ve 394 ilde kendi logosu ve kendi adaylarıyla seçime girecek. Özellikle büyükşehirlerde ilçelerde, milletimizle birlikte Türkiye’de de Refah Belediyesi’ne yine destek vereceğiz.” Sizi tanıştıracağız” dedi.

Refah Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cengiz Güç, bugün genel merkezde düzenlediği basın toplantısıyla partisinin yerel seçimlere ilişkin yol haritasını açıkladı. Güç şunları söyledi:

“HALKIMIZIN DUYARLI BELEDİYE İHTİYACI, İHTİYAÇ AÇISINDAN HAYAT BİR KONU”

“Milli Görüş yerel yönetimlerinde belediye uygulamalarında ileri bir demokrasi ve medeniyet anlayışının uygulandığı görülmektedir. Yerel yönetimler, hayatın her anında ve alanında insanımızı doğrudan ve kişisel olarak ilgilendirdiği için çok değerlidir. Altyapıdan sağlık ve temizlik faaliyetlerine, doğumdan ölüme, sokaktan markete kadar belediyeler hayatın her aşamasında insanlarımıza mümkün olduğunca yardımcı olmaktadır. çürümüş beton, tıkanmış ulaşım, yüksek hayat pahalılığı, çevreye duyarsızlık, kültürel çoraklık ve sosyal bozulma yine Refah Belediyesi için zaruret ölçüsünde hayati bir sorundur.

“31 MART YEREL YÖNETİM SEÇİMİ’NDE YENİDEN ZENGİNLİKLE NEFES ALABİLİRİZ”

Dürüst, vizyoner, çalışkan belediyecilik anlayışımızı 1994 yılında yönetimi devraldığımız belediyelerde insanımızın, yaşamın ve mekânın uyumunu merkeze alan bir anlayışla ortaya koyduk. Bizden önce belediye dediğimizde aklımıza; çöp, çamur, çukur; İmar sorunu olan yaşam alanları, plansız yaşam alanları, trafiği tıkanan yollar, altyapısı olmayan yerleşimler ve borç batağına saplanan belediyeler vardı. Bu belediyeleri kazandığımızda belediyecilikte devrim oldu. Altyapı başta olmak üzere çevre düzenlemeleri, çöp, çamur ve çukurların giderilmesi, ulaşımda tramvay ve metro yapılması, sosyal hayatta huzurevleri, aşevleri ve misafirhanelerin yapılması, mahallelerde çok amaçlı salonlar yapılması, küçük/orta ölçekli işletmelerin kurulması belediyelerin ihtiyaçlarının karşılanması, cenaze taşıma araçlarının devreye alınması ve taziye çadırlarının kurulması, öğrencilere burs verilmesi vb. birçok kaliteli hizmet halkımıza kazandırılmıştır. Hatta bu memnuniyetten dolayı halkımız birbirine şakalar yaptı, ‘Bu belediye başkanları başkansa, diğer başkanlar neydi? Milletimiz Milli Vizyon belediyecilikle derin ve temiz bir nefes aldı. Burada diyoruz ki; 31 Mart yerel yönetim seçimlerinde bir kez daha Refah ile nefes alalım.

“MİLLİ BAKIŞLA KLASİK BELEDİYECİLİKTEN MODERN BELEDİYECİLİĞE GEÇİYORUZ, ŞİMDİ YÜKSEK BİR LİGE ÇIKIYORUZ”

Borçlu olarak satın aldığımız belediyeleri tüm bu hizmetlerle birlikte paralarını da kasada bırakarak teslim ettik. Nedenini soruyorsun? Çünkü biz daha çalışmaya yeni başlarken, ‘Rüşvet alan da, rüşvet veren de lanetlidir’ hadisinin şerifini belediyelerimizin giriş kapısına astık ve bunun da yapılmasını sağladık. yukarıdan aşağıya herkes hıza doğru gidiyor. Milli Vizyonla klasik belediyecilikten modern belediyeciliğe geçtik, artık bir üst lige çıkıyoruz. Bu lig, refah toplumu belediyeciliğidir. Bu belediyede; Milletimize barış ve huzuru, özgürlüğü, adaleti ve refahı getireceğiz, halkımızın onur ve onurunu koruyacağız. Belediyemizin kaynaklarını adil yönetim, adil paylaşım ve dağıtımla tüm halkımızın hizmetine sunacağız.

“YENİ YATIRIM PLANLARI İLE SOKAK HAYVANLARI SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”

Tarihi ve doğal çevreyi koruyacağız. Şeffaflığa ve erişilebilirliğe öncelik vereceğiz. Mahallelerin sorunlarını yerinde analiz etmek için mahalle belediyesi toplantıları yapacağız. Kaybettiğimiz mesleklerimizi yeniden kazanacağız. Gençlerimiz için ilimizdeki üniversiteler ve organize sanayi bölgeleriyle birlikte çalışacağız. Doğal afetlere dayalı imar planları, yatay mimariye uygun imar planları yaparak özlediğimiz mahalle ortamlarını yeniden hayata geçireceğiz. Tarıma uygun yerlerin bulunduğu illerde bilinçli tarım çalışmalarını destekleyeceğiz. Ayrıca kadınlarımıza öncelik vereceğiz ve ikamet eden kadınların aktif yaşamda daha fazla rol alması ve aile bütçesine katkı sağlaması için çalışacağız. Özellikle gençlerimize yönelik spor faaliyetlerine tam destek vereceğiz, spor salonları ve tesislerin sayısını artıracağız. Yeni yatırım planlarıyla sokak hayvanlarının sorununu çözeceğiz. Ulaşımda insanlarımızın rahat, güvenli ve huzurlu bir şekilde okuluna, işine ve evine gitmesini sağlayacak altyapıyı oluşturacağız.

“MİLLİYET PARTİSİ 1980 SONRASI İLK SEÇİMDE OYLARINI İKİ KAT ARTTI”

Milli Görüş’ün vaat ettiği her şeyi yaptığını daha önce de gördük. Milli Görüş partileri 1980’den sonra girdikleri ilk seçimden bu yana oylarını katlanarak arttırmışlardır. 1984 mahalli idareler seçiminde, yani ilk girdiğimiz mahalli idareler seçiminde; Oyların yüzde 3,74’ünü alarak 2 il ve 15 ilçeyi kazandık. 1989 yerel seçimlerinde yüzde 9,8 oy alarak 5 il ve 14 ilçeyi kazandık. Yerel yönetimlerde 1994 ve 1994 seçimlerinde büyükşehirler -İstanbul, Ankara, Kayseri, Konya, Diyarbakır, Şanlıurfa başta olmak üzere- Türkiye’nin 22 ilinde ve 307 ilçesinde neredeyse belediyecilik kazandık. Neredeyse bundan sonra Türkiye’de ‘belediyecilik nedir’ dersini muhalefet partilerine, diğer partilere ve milletimize birer birer gösterdik. Milli Görüşün tek ve tek partisi olan Refah Partimiz 2023 genel seçimlerine girdiğinde ilk oyların yüzde 3’ünü aldı. İnşallah bu grafik katlanarak artacaktır.

“SAĞLIK PARTİMİZ 81 İL, 973 İLÇE VE 394 İLÇE, İLK BÜYÜKŞEHİRLERDE KENDİ LOGOSU VE ADAYLARIYLA SEÇİMLERE GİRECEKTİR”

Şu anda tüm teşkilatımız seçime hazır. Refah Partimiz, büyükşehirler başta olmak üzere 81 il, 973 ilçe ve 394 ilçede kendi logosu ve adaylarıyla seçimlere girecek. Bugün yerel yönetim seçim işlerine ilişkin genelgemizi illerimize gönderiyoruz. Üyelerimizin yarısından fazlasının genç olması nedeniyle 30 yaş altı gençlerimizden adaylık başvurularında özel bir katkı alınmayacaktır. Yüzde 40 ve üzeri engelli vatandaşlarımızdan aday adaylığı için özel katkı payı alınmayacaktır. Aday adaylığında deprem ve sel mağdurlarından özel katkı payı alınmayacaktır. Şehit yakınları ile gaziler ve gaziler adaylık başvurularında özel katkı payları alamayacak.

“BU SEÇİMLERDEN BÜYÜK BİR ZAFERLE ÇIKACAĞIZ VE BUNA İNANIYORUZ”

Sözlerimin sonuna gelirken şunu söylemek isterim ki Milli Vizyon destanını bir kez daha yazacağız. Sayın Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan başta olmak üzere tüm Milli Görüş ekiplerimiz seçime hazır, Genel Başkan Yardımcılarımız, MKYK üyelerimiz, ana kadememiz Kadın ve Gençlik Kollarımız ile birlikte bu seçime tam ve eksiksiz hazırlandık. . İnşallah Türkiye’de Refah belediyesini yeniden halkımıza tanıtacağız. Onun için bu seçimlerden büyük bir zaferle çıkacağımızı söylüyoruz ve buna inanıyoruz. Seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu