Haber

Torbalı Belediyesi doğa dostu projeye ortak oldu

Torbalı Anadolu Lisesi’nin hayata geçirdiği Erasmus+ ‘DiGree Digital Green’ Projesi kapsamında Torbalı Belediyesi ile Torbalı Anadolu Lisesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Küresel ısınmaya, iklim değişikliğine ve sıfır atık konusuna dikkat çekmek amacıyla hayata geçirilen projenin Almanya, İtalya ve Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerde ortakları bulunuyor. Uluslararası projeye destek verecek olan Torbalı Belediyesi, projenin gelişimine ve sürdürülebilirliğine katkı sağlayacak. Doğa dostu projelere desteğini sürdüren Torbalı Belediyesi, bu kapsamda bugün Torbalı Anadolu Lisesi’ne fidan dikti. Fidan dikim törenine Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Torbalı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Serkan Tekin, okul yönetimi ile projeye hayat veren öğretmen ve öğrenciler katıldı.

TEKİN: “PROJE ORTAĞI OLDUĞUMUZ İÇİN ÇOK MUTLUYUZ”

Fidan dikim töreninde projeye hayat veren öğrencilerle sohbet eden Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, öğrencilerin taleplerini tek tek not aldı. Doğa dostu projeleri desteklemeye devam edeceklerini belirten Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Projeyi hayata geçiren okul yönetimimizi, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum. Çok güzel ve anlamlı bir proje. Bu projenin ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Torbalı Belediyesi olarak projenin gelişmesi için her türlü desteği vereceğiz. Öğrencilerimiz için ayrı bir parantez açmak istiyorum. Geleceğimiz onlara emanet ve gelecekleri için çok güzel bir proje ortaya koymuşlar. Projemizin tüm dünyaya örnek olmasını temenni ediyorum” dedi.

PROJENİN HEDEFLERİ:

İklim değişikliği, küresel ısınma, ekolojik istikrar, saf güç, sürdürülebilir çevre ve güç verimliliği gibi kavramlar hakkında bilgilendirme, Enerjinin akılcı kullanımını teşvik etme, Saf güç kullanma, İklim değişikliğine bazı kolay ama etkili yollarla katkıda bulunma, Daha az araba kullanma, Daha fazla geri dönüşüm, çoklu paketlenmiş eserlerden kaçınma ve elektronik cihazları kapatma. Tercihlerinde, tüketim alışkanlıklarında ve yaşam tarzlarında değişiklik yapmak, Doğal kaynakları kullanmaya teşvik etmek ve yenilenebilir enerji kaynaklarını tercih etmek, Sürdürülebilir bir çevre geri dönüşümüne katkıda bulunmak ve atıklarımızı en aza indirmek, Kendi bahçemizi büyütmek, toplu taşıma/çevre dostu ulaşım vb., Çevresel değer dikkat çekmek, eko ve yeşil binalar inşa etmek, gruplarımızın yeşil becerilerini geliştirmek için eğitim.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu