Ekonomi

Samsung telefon ve uydu arasında iletişim kuracak

HANDE BERKTAN

Güney Kore teknolojisi şirket Samsung, Bağlantıda yeni bir çağın kilidini açın yiyor. Samsung bir kıllı telefonlar için uydu tabanlı irtibat analizi uygulamak vasiyetini açıkladı. S şirket, Akıllı telefonlar için uydu tabanlı bağlantı sağlayacak çözüm Bu yüzden , 5G uydu iletişiminin ve 6G odaklı Her Şeyin İnterneti’nin ticarileşmesini hızlandırmayı hedefliyor ( IoE ) döneminin önünü açmayı planlıyor.

Samsung, karasal ağların ulaşamadığı dağlarda, çöllerde ve okyanuslarda NTN’ye bağlantı sağlar. yiyecek

6G’nin gelişine hazırlık olarak Samsung, dünya çapında hibrit karasal-NTN bağlantı ekosistemini genişletiyor. Aynı zamanda büyük bir pazar payı almayı da hedeflemektedir. NTN, ister dağlarda, ister çöllerde veya okyanusun ortasında olsun, daha önce karasal ağlar tarafından erişilemeyen alanlarla iletişim kurmak için uyduları ve diğer karasal olmayan araçları kullanan bir iletişim teknolojisidir. .

Ayrıca, afet bölgelerinde çalışabilirliğin sağlanması ve dronlar ve uçan arabalar gibi gelecekteki kentsel hava hareketliliğine (UAM) güç verilmesi açısından da kritik olacaktır.

Şirket, bu teknolojiyi birçok Samsung akıllı telefonunda kullanıyor ancak mevcut amiral gemisi Galaxy S23’te kullanılmıyor. Exynos çipe entegre diyecek

SAMSUNG elektronik lider yardımcısı dakika yapışkan madde “Bu önemli an, bölümün ilk ticari 4G LTE modeminin 2009’da ve segmentin ilk 5G modeminin 2018’de piyasaya sürülmesinin ardından, kablosuz teknolojilerdeki güçlü mirasımıza dayanıyor. “Samsung, hibrit karasal-NTN bağlantı ekosistemlerinin geliştirilmesinde liderliği ele geçirmeyi hedefliyor. 6G’nin gelişine hazırlık için dünya çapında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu