Haber

Konya Karapınar’a üçlü açılış

KONYA (İGFA) –İlçe ziyaretlerine Karapınar ile devam eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Selman Özboyacı, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Burhanettin Sevencan, AK Parti Konya İl İdare Meclisi Tevfik Tığlıoğlu, Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti Karapınar İlçe Başkanı Yusuf Varlık, MHP Karapınar İlçe Başkanı Ercan Alp ve Refah Partisi Karapınar İlçe Başkanı Mehmet Cingöz önce cuma namazının ardından vatandaşları selamlayarak esnafa hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Önder Altay, AK Parti Seçim Bütünleşme Merkezi’ni ziyaretinin ardından Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Ticaret Merkezi, Katlı Otopark ve Kitap Kafe’nin açılışlarına katıldı.

Açılış programında konuşan AK Parti Karapınar İlçe Başkanı Yusuf Güçlü, Karapınar’a hizmet yarışına girdiklerini belirterek, yatırımlarda emeği geçen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür etti.

“KARAPINAR’I NEREDEN GETİRDİK?”

Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, “Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyemiz ve özellikle hükümetimiz olarak Karapınar’ı nereden getirdik? Karapınar’ı toplu konutla tanıştırdık, kanalizasyonla, enerjiyle, doğalgazla tanıştırdık. Devletimizin gücüyle, bakanımızın desteğiyle, Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle, milletvekillerimizin desteğiyle bu oldu.”

“75 MİLYON TL’LİK YATIRIM BUGÜN KARAPINAR İLE BULUŞACAK”

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bugün Karapınar’da iki değerli tesisin açılışını yaptıklarını belirterek, “Bunlardan biri sağımızdaki ticaret merkezi ve çok katlı otoparkımız. Diğeri ise karşı tarafta gençlerimizin yoğun olarak kullandığı kitap cafe. Toplamda 75 milyon liralık bir yatırım bugün Karapınar ile buluşacak.”

Karapınar’a her geldiklerinde bir eserle geldiklerinin altını çizen Lider Altay, şöyle devam etti: “Ama şimdilerde Karapınar’ın çok ziyaretçisi olduğunu görüyorum. Gelmek kesinlikle bir hit. Onlara diyorum ki: Eğer hizmeti görmeye geldiyseniz, lütfen gelin. Cephe yenileme, ticaret merkezleri, kitap kafeler, yarı olimpik yüzme havuzları, kentsel dönüşüm, devlet dairesi, doğalgaz, itibarlı caddeler görmeye geliyorsanız buraya gelin. Ama başka bir amacın varsa buradan ekmek alamazsın. Burası Kara Murat’ın memleketi. Burası Murat Kurum’un memleketi. Burası Recep Tayyip Erdoğan’a aşık olanların memleketi. İlçe Başkanımız ‘Karapınar’a verdiğimiz bütün sözleri yerine getirdik’ dedi ama ben bundan bahsediyorum. Allah’ın izniyle sizlere kaynak suyu kalitesinde su getireceğiz. Onun için çalışmalarımızı tamamladık. Dünya Bankası’ndan 22 milyon Euro, yani yaklaşık 400 milyon lira kaynakla, Allah’ın izniyle Karapınar çeşmelerinden kaynak suyu kalitesinde su akıtacağız. Telaşlanma.”

babadag-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu