Haber

Kılıçdaroğlu: Saray dışında 85 milyon insanın kalbi sizinle atıyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bugün Meclis’te Akbelen’li arkadaşlarımızla birlikteydik. Bilsinler ki Saray’dakiler hariç 85 milyon kişinin kalbi onlarla atıyor.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün TBMM’de yapılan kümelenme toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, grup konuşmasının bir bölümünü “Bugün Meclis’te Akbelenli arkadaşlarımızla birlikteydik. Bilsinler ki Saray’dakiler dışında 85 milyon insanın kalbi onlarla atıyor.”

İkizköy’den Necla Işık şunları söyledi:

“ÖLE BİLE BİLE TOPRAKLARIMIZI, KÖYÜMÜZÜ BU SAATTEN SONRA MADEN CANAVARINA TESLİM ETMİYORUZ”

“Akbelen Ormanı davası devam ederken, haksız ve hukuksuzca kesilen 780 dönümlük Akbelen Ormanı yok edildi. Maden ocağına dönmesin diye ses olmaya mı geldiniz, ben buradayım. Sözün özü ben 90 yaşındaki ninelerim adına buradayım Zehra Ninem adına o ağaca sarılıp kendini kalkan olarak buradayım ne var biliyor musunuz hapse girmedik .Ve biz ölmedik.Biz de hapse gireceğiz.Gerekirse bu vatan için de ölürüz.İşte buradan çıkma kararı.Dün herkes dua ile uğurladı bizi.Hepsinden güzel haberler bekliyoruz. Akbelen için, Muğla için, vatanımız için bugün sizlerin sözüyle buradan dönmek istiyorum.

Kılıçdaroğlu, videoda şunları kaydetti:

“SARA DIŞINDA 85 MİLYON İNSANIN KALBİ SİZİNLE ATTI”

“Sizin hak ve hukukunu, dostlarımın ve tüm vatanseverlerin ortak misyonunu savunmak benim görevimdir. Rica ederim. Onur verdiniz. Onur verdiniz. Arkadaşlarımız yakında gidecek, sizler için mücadele edecekler. Biz de mücadeleye devam edeceğiz. . Asla unutmayın. Asla yalnız değilsiniz. Bunun dışında 85 milyon insanın kalbi sizinle atıyor. Hakkınızı savunun. Her zaman ve her yerde yanınızda olacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu