Haber

İzmir’de kanser hastası nişanlısını öldürmekten yargılanan sanığa müebbet hapis.

İzmir’in Buca ilçesinde 24 yaşındaki kanser hastası Sibel Çelik’in nişanlısının evinde bıçaklanarak öldürüldüğü davada 6 yıl önce 1’i tutuklu 2 sanığın yargılandığı davada karar verildi. ve cesedinin yakıldığı ev yandı.

Sanıkların ağustos ayında Almanya’da tutuklanarak Türkiye’ye iade edilen nişanlısı Halil Y. ile tarafların avukatları sanık Selman Y., öldürülenlerin annesi Aile ve Sosyal Bakanlığı avukatı Sibel Çelik. Hizmetler Müjgan Bilgen. İhtiyacım katıldı.

Mahkeme tutuklu sanık Selman Y.’nin beraatine karar verdi.

Heyet, Halil Y’nin “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis, “mala zarar verme” suçundan ise hatasını yakarak işlediği için 1 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Mahkeme sanıklara “iyi hal” ve “haksız tahrik” indirimi uygulanmasına yer olmadığına karar verdi. Sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Etkinlik

12 Temmuz 2016’da İzmir’in Buca ilçesinde 3 katlı bir binanın zemin katında yangın çıktı. Yangının söndürülmesinin ardından 24 yaşındaki kanser hastası Sibel Çelik’in cesedi bazanın içinde bulundu.

Adli Tıp Kurumu’nda yapılan inceleme sonucunda Çelik’in bıçaklandığı belirlendi, ardından cesedi yakılmaya çalışıldı.

Olayın ardından Çelik’in kaybolan nişanlısı Halil Y.’nin yakalanması için çalışma başlatılırken, ağabeyi Selman Y. tutuklandı. Kaçak Halil Y. ve Selman Y. hakkında dava açıldı.

Selman Y, duruşmada serbest bırakılırken, yurt dışına kaçtığı belirlenen Halil Y, geçen yıl ağustos ayında başka bir adla olay nedeniyle Almanya’da yakalanmış ve Türkiye’ye iade edilmişti. Halil Y. savunmasında suçlamaları reddetti.

haber-adalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu