Haber

İçki Kaçakçılığı ve Sahtecilik Operasyonunda 216 Şüpheli Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, içki kaçakçılığı ve sahteciliğin önlenmesi amacıyla 81 ilde eş zamanlı düzenlenen “Çengel” operasyonunda 216 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından kaçak ve geçersiz alkole ilişkin 81 ilde ‘Çengel’ kodlu operasyon gerçekleştirildiğini duyurdu. Buna göre; Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinasyonunda il emniyet müdürlükleri tarafından düzenlenen operasyonda 216 şüpheli gözaltına alındı. Çalışır durumda; 25 kaçak içki fabrikası tespit edildi. 30 bin 126 litre etil alkol, 15 bin 300 litre kaçak ve sahte alkol, 3 bin 132 şişe kaçak ve geçersiz alkol, 1497 boş şişe, 2 bin 364 bandrol, 2 bin 658 alkollü aroma ve 2 bin 134 etiket ele geçirildi. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede yaklaşık 43 milyon TL vergi kaybının önlendiği belirlendi.

Emniyet ve Gelir İdaresi Başkanlığı çalışanlarını tebrik eden Yerlikaya, “Ülkemizin dört bir yanında kaçakçı ve kalpazanlara yönelik operasyonlarımız artarak devam edecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu