Ekonomi

Finansal Okuryazarlığı Geliştirmek İçin Katılabileceğiniz 9 Eğitim Programı

Para üzerinde kontrol sahibi olmak yani doğru bir finans okuyucusu olmak ancak adımları takip etmekle mümkündür. Para yönetimi konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, çözüm uygun bir kurs bulmakta olabilir.

“Peki kursu nerede bulabilirim?” Bu içerikte takipçilerimiz için harika fırsatlar!

???

Udemy

Udemy; Yazılımdan pazarlamaya, mimariden fotoğrafçılığa dünyanın her yerinden eğitimcileri ve öğrenmek isteyenleri buluşturan dev bir platformdur. Yatırım bankacılığı, finansın temelleri ve vergi sistemi gibi pek çok alt kategoriye ayrılan bir derin deniz finansmanı kategorisi de bulunmaktadır. Online eğitimin yaygınlaştığı günümüzde seviyenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun sertifikalı kurs programlarını Udemy üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Üstelik kurs süresi, içerik, fiyat ve dil tercihi gibi filtreleme araçlarından da yararlanarak! ?

IIENSTİTÜ

Günümüzde hem çalışmak hem de beden eğitimi almak oldukça zor. Özellikle finansal okuyuculuk, yazarlık gibi değerli ve zahmetli bir alan olduğunda, çevrimiçi eğitimlere yönelmek en iyisidir. İstanbul İşletme Enstitüsü olarak da bilinen IIENSTİTÜ’nün en değerli özelliği kurs sertifikalarının 28 ülkede geçerli olmasıdır. Almanya, Estonya ve Türkiye gibi operasyon merkezleri üzerinden hizmet veren platform, finans okuyucusu ve yazarı olarak kendinizi geliştirebileceğiniz ve kaliteli eğitimler bulabileceğiniz güvenli adreslerden biri.

neoskola

Neoskola, son dönemde popülerlik kazanan ve özellikle alanında en iyi eğitimcilere sahip olmasıyla bilinen bir eğitim platformudur. Oldukça profesyonel bir arayüze sahip olan Neoskola, öncelikle ilgi alanlarınıza ve dinleyerek, okuyarak veya konuşarak eğitim almak isteyip istemediğinize göre bir dizi seçenekle sizi karşılıyor. Ayrıca toplu taşıma araçlarında veya hafta sonu kursa katılmanız için uygun bir aralık belirlemenizi ister. Finans uzmanlarıyla dikkat çeken platform, kesinlikle listenin ortasında yer alıyor. ⚠️

İstanbul Boğaziçi Online Enstitüsü

‘Kaliteli online eğitim’ anlayışından yola çıkarak 2013 yılından beri hizmet veren İstanbul Boğaziçi Online Institute platformu aslında bir TÜBİTAK projesidir. Bu nedenle içerisinde oldukça kapsamlı ve üst düzey eğitim programları bulunmaktadır. Ayrıca her zaman kolay erişilebilir ve şeffaf olmayı hedeflediği için sunduğu eğitimler finansal bir temel oluşturmaya fazlasıyla yetiyor. İleri düzey finans ve finansal yönetim kursları bile isteyenlere açıktır. ?

BAUGO

Bahçeşehir Üniversitesi’nin online eğitim platformu BAUGO, yüzlerce e-devlet onaylı ve sertifikalı içeriğe ulaşabileceğiniz kaliteli adreslerden biridir. Tıpkı önceki platformlarda olduğu gibi, BAUGO’da da çok çeşitli kurs içeriği bulunmaktadır. Ancak finanstan bahsettiğimiz için şimdilik sadece finansal okuyucu yazarlığı kategorisine odaklanıyoruz. Platform üzerinde alanında uzman akademisyenler tarafından hazırlanan finans eğitimleri arasından size en uygun olanı seçebilir ve sürekli güncellenen bir arşive ulaşabilirsiniz.

Kampüs Çevrimiçi

Campus Online, 2012 yılında hayata geçirilen ve Avrupa Birliği projesi kapsamında yürütülen kaliteli bir eğitim platformudur. Halihazırda Türkiye’de 30’dan fazla üniversiteden sertifikalı programlar sunan platform, nitelikli finans ve muhasebe içeriği ile ön plana çıkmaktadır. Alanının en iyilerini tek çatı altında toplayan platform, uzaktan eğitimi çok daha kolaylaştırdı. Para yönetimi konusunda uzmanlaşmak için Campus Online’daki eğitimlerden birine kolayca kayıt olabilirsiniz.

IBE İşletme Enstitüsü

Finansal sistemin en temel kavramlarından en karmaşık bütçe planlarına kadar geniş bir yelpazede bilgiye ihtiyacınız varsa, Institute of Connectivity and Business Sciences HCI’ye göz atabilirsiniz. Online platformun yanı sıra Youtube içeriği ile de bilginin pekiştirilmesine yardımcı olan İBE, belirli zamanlarda makul kurs programları açmakta ve içeriklerini düzenli olarak güncellemektedir. Ayrıca başvuranlar için periyodik konferanslara ve tepelere erişim sunar. Farklı bahislerde kendini geliştirmek isteyenler bu platformu mutlaka deneyebilir!

TGGTD

Türkiye Girişim Geliştirme ve Teknolojiler Derneği olarak da bilinen TGGTD, özellikle başarılı KOBİ’ler ve nitelikli girişimciler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Başka bir deyişle, finans okuyucusu, yazarlık konusunda çok detaylı ve nitelikli eğitime erişmek için mükemmel bir şekilde uygundur. Platformun tek dezavantajı, yalnızca periyodik olarak eğitim vermesidir. Bu nedenle güncel dersler hakkında sistematik bir takip yapılmasını gerektirmektedir ancak sitede dönemsel bir ders programı olduğu için ilgili tarihte derse giriş yapmak ve dersi izlemek de mümkündür.

TCMB – Herkes İçin Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından hazırlanan bu program herkese temel düzeyde finans öğretmeyi amaçlıyor ancak diğer platformlara göre biraz daha kolay. Amacı ekonomik farkındalık yaratmak olan bu program, farklı yaş gruplarına yönelik etkinliklere ve basılı yayınlara da erişmenizi sağlıyor. Üstelik tüm araçlara online iletişim ile ulaşabilirsiniz. Dileyenler yaklaşan üniversite etkinliklerine veya forumlarına başvurarak daha gelişmiş paylaşımlar için modül haline gelebilirler. Bir üniversite forumu, kendinizi geliştirmeye başlamak için iyi bir yer olabilir! ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu