Haber

Bitlis’te bedensel engellilere ücretsiz kıyafet dikilecek

Bitlis Eren Üniversitesi (BEÜ) ile Bitlis Dokuma Sanayi ve İşadamları Derneği (BİTSİAD) arasında imzalanan protokol kapsamında kentte bedensel engelliler için kıyafet dikilecek.

Protokol kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün desteğiyle geçen yıl BEÜ yerleşkesinde kurulan ve ücretsiz kurslar verilen dokuma atölyesinde il genelinde bedensel engelliler için giysi üretilecek.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, sponsorların desteğiyle bedensel engelliler için istedikleri kıyafetleri ücretsiz üreteceklerini belirtti.

Bedensel engellilerin kendilerine uygun kıyafet bulamadıklarını ve bu konuda sıkıntı yaşadıklarını anlatan Elmastaş, “Giyim konusunda sıkıntılarını hafifletmek adına bu programı hayata geçirerek imkanlar sağlamaya çalıştık. İsteyenler bu imkandan faydalansınlar. sadece sipariş vermeniz yeterli.Kumaş ve benzeri malzeme getirmeyecekler.Sponsorlar kumaşa destek olurken dikim de burada.Atölyede yapılacak.Bu bölgedeki ilk proje.”

BEÜ Daima Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BESEM) Müdürü ve proje koordinatörü Öğretim Görevlisi Esra Dursun, bu proje kapsamında dokumaya yönelik vasıflı eleman yetiştirmeye başladıklarını belirtti.

Bedensel engellilerin hayatını kolaylaştırmak için “Bir Çift Yürek” projesini hayata geçirmek istediklerini belirten Dursun, “Bedensel engellilerin giyim konusundaki sorunlarını çözmek için başlattığımız bu proje kapsamında ayrıca kıyafetlerinin tamir ve tadilatına ayrıca istedikleri modelde kıyafetleri ücretsiz dikeceğiz.bizi ziyaret edin elbiseyi sipariş ederlerse istedikleri beden ve modelde elbiseyi üretelim kumaşı alıp kendilerine teslim edin.Atölyemiz hafta içi her gün mesai saatleri içinde açıktır.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu