Haber

Antalya’da yağmur suları nedeniyle evlerinden çıkamayanlar iş makineleriyle taşınıyor.

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde sağanak yağış sonrası biriken yağmur sularında mahsur kalan çok sayıda kişi, belediyenin iş makineleriyle evlerinden çıkarak ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Kentte 11 Ocak’ta başlayan ve 3 gün etkili olan sağanak yağış, Yeniköy Mahallesi’nin bazı kesimlerinde çukurda kalan büyük su birikintilerine neden oldu. Müstakil evlerin ve villaların bulunduğu bölgede yağmur sularını tahliye etmeye devam eden belediye ekipleri, evlerinden çıkamayan mahalle sakinlerine de yardım ediyor.

İşe ya da alışverişe gitmek için dışarı çıkması gerekenler, çağırdıkları belediyenin iş makinelerinin kovasına binerek konutlarından çıkabiliyor.

Mahalle sakinlerinden Yasin Atik, her yıl birebir sorunlarla karşılaştıklarını söyledi.

Ev sahiplerinin ihmalden dolayı mağdur olduğunu belirten Atik, “Yetkililere ulaşmaya çalışıyoruz, aramadığımız kurum yok. Herkes ‘bizim bölgemiz değil’ diyor. Bölgedeki evler pahalı. , ama içinde bulunduğumuz durum içler acısı.” dedim.

Murat Şenol da yaklaşık 20 yıldır yağan yağmurların ardından emsal görüntülerin ortaya çıktığını ifade etti.

İmar için yapılan bölgenin altyapısının yıllardır yapılmadığını ifade eden Şenol, “İnsanlar buraya milyonlarca dolar yatırım yapıyor ama mağdur oluyorlar. Ne kadar dilekçe versek de bir çözüm yok. . Her yıl insanlar kepçelerle kurtarılıyor. Buradan yetkililere sesleniyoruz, lütfen bize yardımcı olun.” dedi.

haber-merkezefendi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu