Haber

AK Parti üyesi Dinç, Edirne AFAD depolarındaki malzemelerin afet bölgesine gönderilmediği iddiasını yalanladı.

AK Parti Edirne Kent Konseyi Küme Lideri Ayhan Dinç, AFAD depolarındaki yardım malzemelerinin deprem bölgesine gönderilmediği iddialarını yalanladı.

Dinç, CHP’li Edirne Belediye Meclisi Üyesi Engin Yağcılar’ın kentteki AFAD depolarında bulunan malzemelerin afet bölgesine gönderilmediği iddiasına Meclis Üyesi Pınar Ersaçmış ve partisiyle yaptığı toplantıda yanıt verdi. il başkanlığı.

AFAD’ın Edirne’deki cep depolarında bulunan malzemelerin Kahramanmaraş merkezli depremlerin hemen ardından deprem bölgesine gönderildiğini ifade eden Dinç, “Böylesine acı günleri çıkarları için bir yalan siyaseti oluşturanlardan utanıyoruz. , birlik olup tek yürek olmanın kaygısı içindeyken.” söz konusu.

Söz konusu depolarda bulunan 201 çadır, 1220 battaniye, 572 rulo yatak ve 228 katlanabilir yatağın 4 TIR ile Hatay’a sevk edildiğini vurgulayan Dinç, algı siyasetine girişmenin doğru olmadığını söyledi.

Birlik ve beraberliğe davet eden Dinç, “Bizim bu tür yalan ve dezenformasyonlarla baş edemeyiz. Böyle tamamen uydurma senaryolarla uğraşacak zamanımız ve enerjimiz yok. Tüm enerjimiz, tüm imkanlarımız, tüm çabamız mazlum kardeşlerimizin hizmetine yöneliktir.” ve onlara hizmet etmek için bizden umut bekleyen bacılarımız.Bu yardım etmekle ilgili.” dedi.

CHP Edirne Belediye Meclis Üyesi Engin Yağcılar, AFAD’ın Edirne’deki cep depolarında bulunan malzemelerin deprem bölgesine gönderilmediğini iddia etti.

haber-yahsihan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu