Haber

ABD Başkan Yardımcısı Harris, ülkesinin BAE’nin güvenliğine olan bağlılığını yineledi

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) güvenliğini desteklemeye kararlı olduklarını belirtti.

BAE resmi ajansı WAM’ın haberine göre, BAE Devlet Lideri Muhammed bin Zayed Al Nahyan ve ABD Lider Yardımcısı Harris, Husilerin Yemen’deki bazı sivil noktalara düzenlediği saldırıların birinci yıl dönümü münasebetiyle telefonda görüştü. BAE.

Görüşmede Harris, ABD’nin iki ülke arasındaki güvenlik ortaklığı, tarihi ittifak ve dostluk çerçevesinde BAE’nin güvenliğini destekleme taahhüdünü yineledi.

Harris ve Al Nahyan, Washington ile Abu Dabi arasındaki stratejik çıkarları güçlendirmeye ve bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında sürekli bir görüş alışverişine sahip olmaya yönelik ortak arzularını ifade ettiler.

Çeşitli alanlarda ikili çıkarları geliştirmenin yollarını tartışan Harris ve Al Nahyan, özellikle Körfez ve Orta Doğu’daki gelişmeler olmak üzere ortak öneme sahip bölgesel ve uluslararası konuları da ele aldılar.

Harris ayrıca BAE’ye 30 Kasım – 12 Aralık tarihleri ​​arasında 28. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı “COP28″e ev sahipliği yaptığı için teşekkür etti.

Yemen’deki İran merkezli Husiler, 17 Ocak 2022’de BAE’nin başkenti Abu Dabi’nin Musaffah bölgesini silahlı insansız hava araçlarıyla hedef aldı, saldırıda 3 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.

havsa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu